MatchID: 125135646
Stadion: Gelichor Stadion
Nézőszám: 374

A mai időjárás különösen kellemesnek ígérkezik, és 374 szurkoló döntött úgy, hogy élőben szurkol csapatának a felújított Gelichor Stadion stadionban. 4-4-2 felállást választott az utolsó pillanatban befutó gelichor csapata. A kezdő tizenegy: Michal - Lábas, Dikken, Lauweh, Steinmetz - Vallai, Szabadi, Zalán, Fenyő - Ribichini, Pon.

A nagyon elszánt Burton átgondolt 4-4-2 taktikát választott a mai mérkőzésre. A kezdő csapat: Kleinhenz - Svartdahl, Bresler, Birch, Mornet - Tze Yong, Kamocsai, Korpics, Vellvé - Lescano, Vass.

Burton megszerezte a vezetést a 22. percben, amikor Tor Svartdahl bal szélen feljött, majd góllal zárta le az akciót: 0 - 1 . A vendég szurkolók tomboltak, amikor Alberto Mario Lescano utat tört magának a jobb szélen, majd hirtelen a kapuba küldte a labdát a 27. percben. Burton előnye nőtt, már 0 - 2 az állás. A meccs 40. percében Ivano Ribichini átjátszotta az ellenfél védőit, ám az utolsó cselnél kicsit hosszan tolta meg a labdát, és a visszaért védő blokkolta a lövést. Az állás nem változott. A nézőtéren többen is úgy gondolták, hogy a bíró nem volt elég határozott, amikor egyedül Vincent Bresler (Burton) játékosnak adott sárgalapot a 41. percben. 43. perc: Ivano Ribichini (gelichor) lehagyta védőit a jobb szélen, majd kapura lőtt - vagyis inkább a kapusra, így nincs gól. 43. perc: Szándékos kezezés miatt Vincent Bresler (Burton) megkapta második sárgáját, így kiállították. 0 - 2 volt a félidei eredmény. A félidő nagy részében irányító Burton fölényét jelzi a magabiztos 52 százalékos labdabirtoklási arány.

A 73. percben roppant rutinosan mozogtak a zseniális Burton-játékosok a bal szélen! Végül Peng Tze Yong előtt nyílt meg a lehetőség arra, hogy góllal zárja az akciót. Nem hibázott, így már 0 - 3 az állás, ezzel a vendégek tovább növelték előnyüket. Ezután a taktikusan futballozó Burton visszavett a tempóból, és figyelmét az eredmény tartására összpontosította. 81. perc: gelichor töretlen lelkesedéssel játszott, Mattias Pon még egy gólt is szerzett, 1 - 3 az állás. Frédéric Mornet (Burton) szabálytalanság miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Szerencsére nem hallatszott a közvetítőállásig, amit 83. percbéli hibájáért Valter Korpics kapott edzőjétől, miután szerencsétlenkedése csaknem gólt ért az ellenfélnek. Sok rutint kell még szereznie ennek a fiúnak, hogy ne kövessen el ilyen hibákat! 85 percnyi játék után a mesterük által űzött Burton játékosai egy sikeres kényszerítőt hajtottak végre, ezt követően János Kamocsai növelte csapata előnyét: 1 - 4. A mérkőzés 85. percében az egyik Burton játékos, Tor Svartdahl sárga lapos figyelmeztetésben részesült, szándékos szabálytalanság miatt. Bár Zsombor Steinmetz (gelichor) az utóbbi hetekben sokat bajlódott a térdével, úgy döntött, kitart a mérkőzés végéig. 87. perc: Szilveszter Lábas (gelichor) lehagyta védőit a jobb szélen, majd kapura lőtt - vagyis inkább a kapusra, így nincs gól. Frédéric Mornet sportszerűtlen viselkedésével "kiérdemelte" második sárga lapos figyelmeztetését is. A felbőszült Burton-mester kis híján berontott a pályára, de hiába, emberhátrányban kellett folytatniuk a mérkőzést. János Kamocsai egy rendkívül kemény és szabálytalan belemenés után a földön maradt. A sípcsontját fájlaló játékosnak ezzel véget is ért a mai mérkőzés. Helyére a meccs 88. percében Dániel Áder állt. Burton dominált, pontosabban 51 százalékban birtokolta a labdát.

Világos mindenki számára, hogy a mérkőzés legjobb gelichor-játékosa Ivo Michal volt,  viszont Szilveszter Lábas az idei leggyengébb teljesítményt nyújtotta. A meccs legjobb Burton játékosa Valter Korpics volt, Dániel Áder viszont ma különösen rossz napot fogott ki. A mérkőzés végeredménye 1 - 4 lett.

Snowkids! - Adyváros FC  6 - 1

MatchID: 125022482
Stadion: Achilian Stadium
Nézőszám: 610

Felhős időjárás mellett 610 nézőt regisztráltak az ékszerdoboz-szépségű Achilian Stadium lelátóin. 3-5-2 felállást választott az utolsó pillanatban befutó Snowkids! csapata. A kezdő tizenegy: Hinterstocker - Kilkowski, Eisenmann, Sterk - Risborg, Gruen, Johansen, Corona, Ryżyński - Nielsen, Koucký.

A kissé idegesnek látszó Adyváros játékosokat a vezetőedző érdekes 4-4-2 felállásban küldte pályára. Az összeállítás: Mednyánszky - Kácsor, Kováts, Garaba, Csaba - Máriássy, Szakál, Preisinger, Öreg - Váczi, Walz.

Snowkids! leginkább a széleken támadásra összpontosított. A hatalmas szívvel küzdő Snowkids! játékosok többször is megpróbálták áttörni a középső védelmet, de mindig fennakadtak a vendégek falán. 13. perc: Hakan Walz szögletét követően Valter Szakál fejelte a labdát a hálóba: 0 - 1. 19. perc: Alexander Nielsen jobb szélen végigvezette a labdát, majd a hálóba gurított, ezzel Snowkids! számára kiegyenlítette az állást: 1 - 1. A meccs 27. percében Alexander Nielsen tört előre a jobb szélen, majd góllal fejezte be a támadást: 2 - 1, ezzel Snowkids! megszerezte a vezetést. Hatalmas hiba után a bal oldalon Michal Koucký indult meg a védőktől szerzett labdával, elfektette a kapust, majd az üres kapuba lőtt. Történt mindez az összecsapás 29. percében, 3 - 1 a helyzetét remekül kihasználó Snowkids! javára. A mérkőzés ezen pontján a vezető Snowkids! az előny megőrzésére helyezte a hangsúlyt. Mike Eisenmann (Snowkids!) 36. percben lőtt tizenegyese méterekkel elkerülte a kaput. Egy kis kavarodás volt a pályán, mivel több Snowkids! játékos nem a begyakorolt poszton játszott. A csapat szervezettsége gyenge szintre esett vissza. 3 - 1 volt a félidei eredmény. Ez a félidő egyértelműen Snowkids!-fölényt mutatott, ugyanis 67 százalékban birtokolták a labdát.

Az istenként tisztelt Snowkids!-edző a szünetben újra végigment a megbeszélt taktikán, ennek hatására a csapat szervezettsége megfelelő szintre emelkedett. Waldemar Ryżyński újabb gólt szerezhetett volna a hazai Snowkids! együttesének, de a vendég kapus szögletre tolta fejesét. 57. perc: Egy szögletrúgást követően János Váczi ügyesen passzolt Ellák Csaba felé, de a sztárjátékos csak a kapufát találta el, így nincs gól. 66. perc: Snowkids! növelte előnyét, amikor Mike Eisenmann a bal szélen előretört, majd a kapus fölött a hálóba lőtte a labdát: 4 - 1. Thord Risborg növelte Snowkids! előnyét a mérkőzés 68. percében, miután a jobb szélen remek lehetőség adódott számára, és nem hibázott: 5 - 1. Waldemar Ryżyński (Snowkids!) szabálytalanság miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Angelantonio Corona növelte Snowkids! előnyét a mérkőzés 75. percében, miután a jobb szélen remek lehetőség adódott számára, és nem hibázott: 6 - 1. Ellák Csaba (Adyváros) durva szabálytalansága sárga lapot ért. A labdabirtoklási arány a félidőben 77% volt a frissebben mozgó Snowkids! javára.

Frigyes Sterk (Snowkids!) ma csapata legjobbjának bizonyult, Waldemar Ryżyński viszont meglehetősen gyenge napot fogott ki. A helyenként jól játszó Adyváros játékosa, Róbert Mednyánszky mai teljesítményével társai fölé nőtt, Zsolt Preisinger viszont meglehetősen gyenge napot fogott ki. Felhangzott a hármas sípszó, a végeredmény: 6 - 1.

Nike Total 90 - Aston Kanál  2 - 4

MatchID: 125112101
Stadion: Nike Total 90 Arena
Nézőszám: 483

Sötét fellegek gyülekeztek az égbolton, 483 néző mégis kilátogatott az olcsó jegyárakról híres Nike Total 90 Arena stadionba. A kissé idegesnek látszó Total játékosokat a vezetőedző érdekes 3-4-3 felállásban küldte pályára. A kezdő tizenegy: Nascimento - Grobosz, Éder, Csiki - Orán, Reeh, Vega, Ziarniak - Delcroix, Török, Geelen.

Aston ezúttal egy 3-4-3 felállás mellett döntött. Az alábbi játékosok alkotják a kezdő tizenegyet: Sieck - Sáfrány, Malovrh, Crãciun - Arazi, Klemera, Duarte, Geosits - Podmaniczky, Lukács, Jelin.

Krisztián Lukács (Aston) kihagyott egy szinte kihagyhatatlan helyzetet a 2. percben, így maradt a döntetlen. Aston megszerezte a vezetést a 14. percben, amikor Helmut Klemera bal szélen feljött, majd góllal zárta le az akciót: 0 - 1 . A félidőben 0 - 1 állt az eredményjelző táblán. Az ebben a játékrészben domináló Aston 61 százalékos labdabirtoklást mondhatott magáénak.

A vendégek játékosa, Sredoje Jelin könyörtelenül kihasználta az ellenfél jobb oldali védelmének megingását, és növelte csapata, a motiváltan játszó Aston előnyét. 0 - 2 az állás 64 perc játék után. 68. perc: A hazai közönség megelégedettséggel nyugtázta Sándor Török gólját egy szenzációs kombináció után, így az állás: 1 - 2. Bazyli Ziarniak (Total) sárga lapos figyelmeztetésben részesült a 77. percben. 78 percnyi játék után a vendégek jobb oldali védelmének hibájából Bazyli Ziarniak labdát szerzett, lőtt, és nem hibázott: 2 - 2. A légyzümmögést is hallani lehetett volna a lelátókon, amikor a vendégek játékosa, Viktor Podmaniczky egy jobboldali támadás eredményeképp gólt szerzett csapata számára: 2 - 3 a meccs 81. percében. 83. perc: Krisztián Lukács nagyszerű helyzetet harcolt ki magának a középpályán, melyből gól is született, ezzel Aston növelte előnyét: 2 - 4. A játék képe lassan változni kezdett, mert az előnye tudatában játszó Aston átadta a teret és a támadás lehetőségét az ellenfélnek. A labdabirtoklási arány a félidőben 59% volt a frissebben mozgó Aston javára.

Gyõzõ Csiki (Total) a mai napon hihetetlenül jól játszott,  viszont Marco Vega az idei leggyengébb teljesítményt nyújtotta. A helyenként jól játszó Aston játékosa, Sredoje Jelin mai teljesítményével társai fölé nőtt, viszont Viktor Podmaniczky az idei leggyengébb teljesítményt nyújtotta. Felhangzott a hármas sípszó, a végeredmény: 2 - 4.

Arsenal 20 - Győr-Szabadhegy  4 - 0

MatchID: 125049785
Stadion: Highbury 20
Nézőszám: 899

899 néző szurkolt kedvenc csapata mellett a kedvező időjárásért is, ugyanis a város szívében fekvő Highbury 20 felett riasztó fellegek gyülekeztek. Szerencsére úgy tűnik, a zivatar ezúttal kivárja a meccs végét. A kissé idegesnek látszó Arsenal játékosokat a vezetőedző érdekes 4-3-3 felállásban küldte pályára. A csapat Angyal - Májer, Ohlsjö, Schmidt, Jaarsma - Wypart, Klipa, Szanyó - Keresztély, Frei, Kull összeállításban kezdett.

A nagyon elszánt Győr-Szabadhegy átgondolt 5-4-1 taktikát választott a mai mérkőzésre. A kezdő tizenegy: Engelhardt - Gjøen, Płochocki, Alba, Rieger, Poore - Warnsloh, Kurman, Muleshkov, Prettenhofer - Weir.

8. perc telt el a mérkőzésből, amikor Ádám Szanyó majdnem megszerezte a vezetést Arsenal számára, de lövését az ellenfél kapusa, Noel Engelhardt sikeresen blokkolta. Márton Frei (Arsenal) szabálytalanság miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A mérkőzés 23. percében az egyik Arsenal játékos, Zdravko Klipa sárga lapos figyelmeztetésben részesült, szándékos szabálytalanság miatt. 26 perc elteltével nagyszerű lehetőség adódott Rudi Warnsloh (Győr-Szabadhegy) számára, hogy megszerezze a vezetést, de a lövés elkerülte a kaput. 32. perc: Arsenal 1 - 0 állásra módosította az eredményt, amikor Zdravko Klipa a szögletet Márton Frei felé rúgta, aki ügyesen beollózta a hálóba. 34. perc: a hazai együttes hatalmas gólszerzési lehetőséget halasztott el, amikor György Schmidt tizenegyest hibázott. 1 - 0 volt a félidei eredmény. A labdabirtoklási arány a félidőben 72% volt a frissebben mozgó Arsenal javára.

Barnett Weir (Győr-Szabadhegy) durva szabálytalansága sárga lapot ért. Tizenegyessel növelte előnyét az elszántan hajtó Arsenal, György Schmidt bődületes bombájával 2 - 0 az eredmény. 76. perc: Nem sokkal később egy középen vezetett formás támadás után György Schmidt góllal fejezte be az akciót, és tette megnyugtatóvá az iramot fölényesen diktáló Arsenal előnyét, 3 - 0. A megszerzett előny tudatában Arsenal elkezdett a védekezésre összpontosítani. György Schmidt kis híján növelte Arsenal előnyét a 84. percben, de a szabadrúgást a kapus hatalmas bravúrral ütötte ki a mezőnybe, így nincs gól. Barnett Weir a mérkőzés 85. percében rossz ütemben csúszott be, ezért a játékvezető másodszor is sárga lapot adott az így megfogyatkozó Győr-Szabadhegy játékosának. A mérkőzés 88. percében a hazai Arsenal játékosa, György Schmidt tanári módon csavart a hálóba egy, a kaputól 20 méterre megítélt szabadrúgást, növelve ezzel csapata vezetését: 4 - 0. Ez már György Schmidt harmadik gólja, így mesterhármast ért el. És még hol a mérkőzés vége! A félidő nagy részében irányító Arsenal fölényét jelzi a magabiztos 87 százalékos labdabirtoklási arány.

A meccs legjobb Arsenal játékosa Nathan Kull volt, ám Emil Angyal teljesítménye, finoman fogalmazva, hagyott némi kívánnivalót maga után. A helyenként jól játszó Győr-Szabadhegy játékosa, Dirck Prettenhofer mai teljesítményével társai fölé nőtt, míg Maksymilian Płochocki felejthető produkciót nyújtott. A bíró véget vetett az összecsapásnak, 4 - 0 a végeredmény.

marosv fc - FC Gárdony  1 - 2

MatchID: 125070837
Stadion: Marosi Star Arena
Nézőszám: 530

Sötét fellegek gyülekeztek az égbolton, 530 néző mégis kilátogatott az olcsó jegyárakról híres Marosi Star Arena stadionba. 3-4-3 felállást választott az utolsó pillanatban befutó marosv csapata. A kezdő tizenegy: Nyíl - Zsigmond, Hałubek, Szolnoki - Gregor, Erős, Varjas, Sebestyén - Reis, Minya, Nádasdy.

A kissé idegesnek látszó Gárdony játékosokat a vezetőedző érdekes 4-4-2 felállásban küldte pályára. A csapat Balázs - Koskinen, Bazsó, Czornik, Bogatu - Zanoni, Metin, Randahl, Ríos - Fieren, Whitehead összeállításban kezdett.

marosv a széleket elhanyagolva középen igyekezett áttörni az ellenfél védelmét. Gárdony leginkább a széleken támadásra összpontosított. Szerencsére nem hallatszott a közvetítőállásig, amit 13. percbéli hibájáért Vincent Randahl kapott edzőjétől, miután szerencsétlenkedése csaknem gólt ért az ellenfélnek. Sok rutint kell még szereznie ennek a fiúnak, hogy ne kövessen el ilyen hibákat! 19. perc: András Erős lehetetlen szögből érkező váratlan beadását Farkas Nádasdy helyezte a hálóba: 1 - 0. A vendégek előtt egyenlítési lehetőség nyílt, amikor Vincent Randahl váratlanul teljesen tiszta helyzetben került szembe a kapussal, de csak a fejét foghatta, mert lövését a kapufa hárította. Ross Whitehead (Gárdony) a sípszó után lőtte el a labdát, így sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Felipe Ríos gyönyörűen fejelt az ellenfél hálójába, pontosan érkezve egy jobbról jövő beadásra. Az állás döntetlen, 36 percnyi játék után: 1 - 1. 38 percnyi játék után Vincent Randahl a bal oldalról betört a büntetőterületre, és tíz méterről egy hatalmas bombát eresztett meg, mely a kapus kezét érintve a hálóban landolt: 1 - 2. Az első 45 perc után 1 - 2 állt az eredményjelző táblán. A félidő nagy részében irányító marosv fölényét jelzi a magabiztos 52 százalékos labdabirtoklási arány.

Pedro Miguel Reis (marosv) szabálytalanság miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Az egyenlítésért hajtó marosv védői megpróbálták felívelni a labdát a csatároknak, de az ellenfél védői kifejelték azt. András Erős nem tudott átjutni a vendégek jobb oldali védelmén, így elmaradt a gól. Történt mindez a 82. percben. 85. perc és egy buta szabálytalanság. marosv megfogyatkozva volt kénytelen tovább játszani, Tamás Sebestyén kapott piros lapot. Abszolút jogosan, tegyük hozzá! Felipe Ríos (Gárdony) hordágyon hagyta el a pályát, nem tudta befejezni a mérkőzést, ám a padról lelkesen pattant fel Niels Ebbe Felborg, aki örült a nem várt lehetőségnek. A nem túl boldog marosv stábja a meccs 87. percében cserélni kényszerült, András Erős sántikált le a pályáról, Benjámin Tokody váltotta. Ez a félidő egyértelműen marosv-fölényt mutatott, ugyanis 65 százalékban birtokolták a labdát.

A helyenként jól játszó marosv játékosa, Jarosław Hałubek mai teljesítményével társai fölé nőtt, míg Tas Nyíl felejthető produkciót nyújtott. A helyenként jól játszó Gárdony játékosa, Géza Bazsó mai teljesítményével társai fölé nőtt, Thure Metin viszont ma különösen rossz napot fogott ki. Felhangzott a hármas sípszó, a végeredmény: 1 - 2.

Junior16 - Kacsa FC.  1 - 3

MatchID: 125064969
Stadion: Junior Stadion
Nézőszám: 278

A stadionba érkező 278 nézőt kellemes szórakozást ígérő "labdarúgóidő" fogadta. 5-3-2 felállást választott az utolsó pillanatban befutó Junior16 csapata. A kezdő tizenegy: Kerekes - Bocsa, Csaba, Kolozsvári, Geosits, Szigeti - Gosztola, Gregor, Gkioulekas - Regőczi, Gajáry.

A kissé idegesnek látszó Kacsa játékosokat a vezetőedző érdekes 3-5-2 felállásban küldte pályára. Az összeállítás: Rákos - Pusemann, Repp, Wittmannsdorff - Lassmann, Flinkér, Orts, Radice, Eriksson - Szűgyi, Brunbauer.

Junior16 az ellentámadásokra helyezte a hangsúlyt. A középső védők nagyot hibáztak a mérkőzés 6. percében, Gergõ Szűgyi őrizetlenül maradt, és a helyzetet kihasználva gólt szerzett csapata, az általa oly nagyon szeretett Kacsa számára. Az állás 0 - 1. János Gajáry (Junior16) durva szabálytalansága sárga lapot ért. A vendég szurkolók tomboltak, amikor Gergõ Szűgyi utat tört magának a jobb szélen, majd hirtelen a kapuba küldte a labdát a 20. percben. Kacsa előnye nőtt, már 0 - 2 az állás. A 30. percben Andreu Orts (Kacsa) végigviharzott a középső védők gyűrűjén, majd egy nagyszerű bombagóllal zárta le az akciót, ezzel növelte a vendégek előnyét: 0 - 3. A határozott edzői utasítást követő Kacsa a biztos előny tudatában visszahúzódott a saját térfelére. A félidőben 0 - 3 állt az eredményjelző táblán. Ez a félidő egyértelműen Kacsa-fölényt mutatott, ugyanis 77 százalékban birtokolták a labdát.

56. perc: Orestis Gkioulekas keresztbelőtt labdáját János Gajáry fogadta, majd a hálóba helyezte, ezzel gólt szerzett Junior16 számára: 1 - 3. 62. perc: Ibrahim Lassmann tizenegyesével Kacsa növelhette volna előnyét, de a kapus nagyszerűen védett, így nincs gól. Junior16 ellentámadása akár gólt is jelenthetett volna a 68. percben, de a balról érkező ember, Kristóf Gosztola a kapu fölé rúgta a labdát. 75. perc: Björn Eriksson (Kacsa) kénytelen volt a pálya széléről figyelni a mérkőzés hátralevő részét, ugyanis kicsavarodott a bokája. Niko Unold állt be helyette. Egy hosszú jobb oldali beívelését követően a vezető Kacsa előnyét még egy góllal növelhette volna Fritz Pusemann, de a szög túl élesnek bizonyult számára, így a lövés az oldalhálóban kötött ki. A néha tanácstalankodó Junior16-játékosok nem találták helyüket a pályán, és a csapat szervezettsége jó szintre zuhant. 86. perc: Elias Flinkér lövését gyönyörűen védte a kapus, így nincs gól. Junior16 védelme egyre több támadást fordított vissza, a mostanit viszont János Gajáry pont a kapusba lőtte, így nincs gól. Az időről-időre elbizonytalanodó Junior16 képtelen volt az edzői utasításoknak megfelelően játszani, a begyakorolt taktikának a pályán nyoma sem volt. A csapat szervezettsége jó szintre esett vissza. A félidő nagy részében irányító Kacsa fölényét jelzi a magabiztos 76 százalékos labdabirtoklási arány.

Világos mindenki számára, hogy a mérkőzés legjobb Junior16-játékosa Kristóf Gosztola volt,  Erik Csaba viszont ma különösen rossz napot fogott ki. Niko Unold (Kacsa) a mai napon hihetetlenül jól játszott,  Andreu Orts viszont meglehetősen gyenge napot fogott ki. A mérkőzés végeredménye 1 - 3 lett.